FotoMrvica   130219 MS Dogadjaj 116

Svake godine u februaru, škola roditeljstva Mamin san organizuje panele namenjene budućim roditeljima.

Svake godine u februaru, škola roditeljstva Mamin san organizuje panele namenjene budućim roditeljima.

Tako je bilo i ove godine 13. februara u hotelu Tulip Inn na Novom Beogradu. Ugostili smo preko 200 budućih roditelja i pružili im besplatnu edukaciju o najvažnijim izazovima u trudnoći.

Panel je otvorio, po oceni mama, najbolji ginekolog u Srbiji, dr Ivan Bojović, koji je trudnicama pričao na temu bezbolnog porođaja. Jedan od najpoznatijih stručnjak iz oblasti nutricionizma, pedijatar dr Jasminka Komnenović održala je predavanje o refluksu kod beba, grčevima i ishrani beba.

U drugom delu panela akcenat je bio na dojenju, nezi bebine kože i prvim danima sa bebom. Na te teme govorili su dermatolog dr Biljana Mavrenović, pedijatrijski tehničar Marko Obradović i patronažna sestra Jasmina Panić kroz radionicu kupanja i povijanja bebe.

Naši sponzori pripremili su sjajne poklone za sve posetioce, pa su osim edukacije na našem panelu dobili i pregršt korisnih stvari za prve dane sa bebom. Uživanje je bilo obostrano a mi se radujemo novom druženju već u maju.