Doncafe Big

Kafa nam je sastavni deo dana, buđenja, drug i prijatelj na poslu, poziv na druženje i razgovor.

Sve veći broj ljudi odlučuje se za zdraviji stil života, bira šta će pojesti, a posebno popiti. I mladi, i oni koji žele da  što duže ostanu mladi i puni energije, lepi spolja i iznutra, sve više vode računa o životnim navikama.

Najvažnije je znati odabrati ono što je najbolje za nas, jer naše telo je naš hram.

Često mi klijenti dođu i kažu da su hronično umorni, bezvoljni, jedu neredovno, ulaze u depresivne faze, imaju večerenje napade gladi. Tada je sigurno da njihovo telo trpi oksidativni stres. Znate li šta je oksidativni stres? Tokom dana izloženi smo brojnim obavezama, žurbi i nervozi, ali malo ko zna da osim tog psihološkog trpimo i fiziološki, oksidativni stres.

doncafe

Taj oksidativni stres nastaje jer se u našem telu svakodnevno stvaraju slobodni radikali, neprijatelji našeg zdravlja, koji negativno menjaju ćelije i oštećuju ih.  Tada dolazi do propadanja ćelija kao i ubrzanog starenja…..

Srećom, naše telo je programirano da se izbori i neutrališe određenu količinu slobodnih radikala, ali dodatni problem stvara ubrzani način života. Zbog takvog stila života slobodni radikali se stvaraju u većoj količini i telo nije u stanju samo da se izbori. Zato su antioksidansi  neophodan saveznik u borbi za zdravije navike.

Antioksidansi stabilizuju i sprečavaju pokretanje oksidativnog stresa na tri nivoa. Prvo onemogućavaju stvaranje novih slobodnih radikala, bore se i neutrališu već postojeće, i popravljaju oštećenja nastala delovanjem slobodnih radikala

Jedan broj antioksidanasa sintetizovan je u našem telu, ali većina se unosi putem hrane i pića. Kada pominjemo izvore antioksidanasa, obično pomislimo na voće i povrće,a zanemarujemo napitke, posebno kafu. Mnogi ne znaju ili zaboravljaju da je kafa najveći izvor antioksidanasa među svim napicima, daleko ispred zelenog i crnog čaja, kakaa…

I zato je izbor kafe veoma važan. Ujutru kada ustanete popijte šoljicu Doncafe Green active kafe i počnite dan na pravi način. Unećete domaću kafu nepromenjenog ukusa, ali kafu koja će vam obezbediti antioksidanse za početak dana. Doncafe Green active kafa obogaćena je dodatkom 3% prirodnog ekstrakta sirove kafe, što je važno jer sirova kafa sadrži hlorogensku kiselinu, jedan od najmoćnijih antioksidanasa. Zahvaljujući tome, Donacafe Green active ima čak 30% više antioksidanasa u odnosu na sve ostale domaće kafe na našem tržištu.

Kao nutricionista svakodnevno vodim računa o ishrani kljenata, a i ličnoj ishrani. Mnogo radim i povremeno nisam u mogućnosti da pojedem preporučenu količinu voća i povrća, ali sam mirna, jer nekoliko puta dnevno  popijem Doncafe Green active koja mi obezbeđuje dovoljnu količinu antioksidanasa.

U toku dana slobodno popijte 4 do 6 šoljica ove tradicionalne kafe koja čini veoma korisne nevidljive stvari na vašem ćelijskom nivou.

BrankaMirkovic

Branka Mirković, nutricionistkinja

Literatura

1. Oksidativni stresesovi kod sindorma hroničnog umora koji su povezani sa kliničkim simtomima - Slobodna radikalna biologija i medicina Gven Kennedi, Margaret Mc Laren, Aleksandar Hill

2. Bioaktivni metaboliti lipoksignaze stimulisu NADLX oksidaze i reaktivne vrste kiseonika molekuli i ćelije KIng Jin Cho, Ji Min Sei Joe Hong Kim

3. Oksidativni stres Slobodni radikali i antioksidanti u normalnm fiziološkim funcijama i bolesti ljudi Bonomini F, Tengaattini S, BabrianoA, , Bianci